Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

Luxeva Kullanıcı Sözleşmesi, karşılıklı yasal sözleşmedir. “Kullanıcı”, Luxeva ürünlerini ve hizmetlerini kaydeden, oturum açan, kullanan ve araştıran kişi veya kuruluş demektir . Bu şartlar ve koşullar, Luxeva ürün ve hizmetlerini kullanımınızla ilgilidir. Luxeva sizden, sorumluluğun serbest bırakılması veya sınırlandırılması, yargı yetkisi, geçerli yasalar, haklarınız, çıkarlarınızı maddi olarak etkileyebilecek diğer tüm koşullar dahil (bunlarla sınırlı olmamak üzere) bu sözleşmenin tüm şartlarını dikkatlice okumanızı ve tam olarak anlamanızı ister.

 

 1. Sözleşmenin Yürürlüğü

1.1. Kullanıcı Hesabınızın kaydını tamamladığınızda, aşağıdaki hüküm ve koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılacağınızı anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

1.2. İkamet ettiğiniz ülkenin yasaları ve düzenlemeleri uyarınca, yasal olarak yetkin değilseniz veya tam olarak yetkili değilseniz, herhangi bir Luxeva ürününü veya hizmetini kullanmadan önce ebeveynlerinizin veya yasal velinizin yazılı onayını almalısınız. Aksi takdirde, Luxeva ürün ve hizmetlerini daha sonra kaydetmenizden ve kullanmanızdan kaynaklanan olumsuz sonuçlardan Luxeva sorumlu olmayacaktır. Bu durumda Luxeva, sorumlu kişi tarafından sözleşme onaylanmadıkça bu sözleşmeyi ve aranızdaki diğer hizmet sözleşmelerini feshetme hakkına sahip olacaktır.

 

 1. Kullanıcı Hesabı ve Parola

2.1. Luxeva’nın web sitesini ve web mağazalarını ziyaret ederken bir kullanıcı hesabı açmanıza gerek yoktur. Ancak web sitesinin, web mağazalarının ve Luxeva uygulamasının, belirli özelliklere ve ilgili hizmetlere ait bir kullanıcı hesabı için kaydolmanız gerekebilir. Kullanıcı hesabınız, hesap adını ve parolayı içerir. Belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Hesabı kullanırken, farklı cihazlara ve kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olarak hesap güvenliğinizi korumak için, çeşitli doğrulama önlemleri alabiliriz.

2.2. Kayıt Bilgilerinin gerçekliği, yasallığı ve geçerliliği için tüm sorumluluğu üstlendiğinizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Herhangi bir kişiyi taklit edemez veya başkaları adına herhangi bir bilgi yayınlayamazsınız. Lütfen Luxeva veya diğer kullanıcılar için kayıtlı bir hesabı kötü niyetle kullanmayın. Bir ihlal durumunda bu hizmeti sizin için derhal askıya alma hakkımızı saklı tutuyoruz ve bundan kaynaklanan tüm yasal yükümlülüklerden yalnızca siz sorumlusunuz.

2.3. Luxeva, kullanıcı adı ve parolanızı güvende tutmanızı açıkça hatırlatır. Hesabınızı tamamladıktan sonra, güvenli bir şekilde çıkış yapmalısınız. Kötüye kullanımınızdan kaynaklanan herhangi bir bilgisayar korsanlığı veya parola hırsızlığından yalnızca siz sorumlusunuz. Hesap bilgileriniz kaybolursa ve hesap bilgilerini almanız gerekiyorsa, hesap alma talebiyle belirtilen uygun bilgileri sağlayın ve bu bilgilerin doğru ve geçerli olduğundan emin olun. Sağlanan bilgiler, gereksinimleri karşılamıyorsa veya Luxeva’nın güvenlik incelemesini geçmiyorsa, Luxeva, hesap alma hizmetleri sağlamayı reddetme hakkını saklı tutar.

 

2.4. Hesabınızın veya şifrenizin başkaları tarafından yasa dışı veya olağandışı bir şekilde kullanıldığını keşfederseniz, Luxeva ile doğrudan www.luxeva.com.tr adresinden iletişime geçmeyi kabul etmektesiniz.

E-posta adresi: [email protected],

Telefon numarası: +90 2124710203,

Bu durumda, hesabın dondurulmasını talep etmek için ilgili durumu bildirmeli ve söz konusu hesabın size ait olduğunu kanıtlayan tüm ilgili kanıtları sağlamalısınız. İlgili güvenlik risklerini kaldırdıktan sonra, bu hesabı yeniden etkinleştirmeyi talep edebilirsiniz. Luxeva’nın yukarıdakilerin bir sonucu olarak maruz kaldığınız doğrudan veya dolaylı kayıplardan sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

2.5. Ağı kaydetmek ve kullanmak için kendi cep telefonunuzu veya gerekli diğer iletişim cihazlarını sağlamalısınız. Kullanıcı hesabınıza ve şifrenize çok dikkat etmelisiniz. Doğru kullanıcı hesabı ve şifre ile giriş yaptığınızda, hesabı kullanan kişi siz olarak kabul edilecek ve yapılan herhangi bir işlem size atfedilecektir. Doğru parola ile oturum açan veya kimlik doğrulama prosedürlerimize başka şekilde uyan bir hesap tarafından gerçekleştirilen tüm eylemlerden siz sorumlusunuz.

2.6. Luxeva çalışanları (Luxeva web sitesi ve forum yöneticileri, müşteri hizmetleri temsilcileri vb.) kullanıcı hesabınızda sizden bilgi istemeyecektir. Luxeva çalışanları asla hesap şifrenizi sormaz.

 

 1. Kullanıcıların Kişisel Verilerinin Korunması

Kişisel bilgilerinizi uygun şekilde korumak, toplamak, kullanmak, saklamak ve ifşa etmek için geçerli yasa ve yönetmeliklere ve “Luxeva Gizlilik Politikası” hükümlerine uyacağız. Lütfen “Luxeva Gizlilik Politikası” nın, bu Kullanıcı Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası olduğunu unutmayın. Lütfen “Luxeva Gizlilik Politikası” koşullarını dikkatlice okuyun.

 

 1. Luxeva Ürünleri, Hizmetleri ve Ücretleri

4.1. Luxeva’nın ürünleri ve hizmetleri, Luxeva tarafından size sunulan ürünler, web siteleri, web mağazaları, çevrimiçi uygulamalar vb. içermektedir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

4.2. Luxeva ürünleri ve hizmetleri, ambargo uygulanan ülkelere veya özel olarak belirlenmiş vatandaşlar listesindeki veya reddedilen kişiler veya reddedilen kuruluş listesindeki kişilere ihraç veya yeniden ihraç edilemez. Luxeva ürünlerini ve hizmetlerini kullanarak, bu ülkelerden herhangi birinde bulunmadığınızı beyan ve garanti etmektesiniz.

 

 1. Fikri Mülkiyet

5.1. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Sözleşme kapsamında sağlanan ürün ve hizmetlerin içeriği (web sayfaları, metinler, resimler, ses, video, grafikler vb.), ürün ve hizmetlerin sağlanmasında kullanılan yazılım , ürün ve hizmetlerde kullanılan ticari markalar ve diğer ticari logolar, bunların telif hakları, patentleri, ticari markaları veya diğer ilgili fikri mülkiyet hakları ve menfaatleri Luxeva’ya aittir veya lisanslıdır.

5.2. Yukarıdaki ve diğer Luxeva ürün ve hizmetlerinin fikri mülkiyet hakları yasalarla korunmaktadır. Luxeva veya ilgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni olmadan hiç kimse türev çalışmaları kullanamaz veya oluşturamaz.

 

 1. Yazılım Tabanlı Hizmetler / Son Kullanıcı Lisansı

6.1. Luxeva ürünlerini ve hizmetlerini kullanırken yazılım indirmeniz gerekebilir. İşlevlere ve sistem gereksinimlerine genel bir bakış, yazılımın sunulduğu ilgili çevrimiçi platformdaki açıklamada bulunabilir.

6.2. Yazılım için Luxeva, sahip olduğunuz veya kontrol ettiğiniz bir cihazda yazılımın sistem gereksinimlerine uygun olarak çalıştırılabileceği, münhasır olmayan, devredilemez, zamanla sınırlı kullanım hakkını verir. Kullanım hakkı, yazılımın birden çok cihazda aynı anda kullanılmak üzere bir ağ üzerinden sağlanmasını içermez.

6.3. Yazılımı herhangi bir üçüncü şahsa dağıtamaz veya başka şekilde devredemezsiniz (kira, kiralama, ödünç verme veya alt lisans dahil).

6.4. Yazılımın veya herhangi bir kısmının kaynak kodunu değiştiremez, tersine mühendislik yapamaz, kaynak koda dönüştüremez, parçalara ayıramaz veya başka bir şekilde keşfedemez ya da Yazılıma dayalı türev çalışmalar oluşturamazsınız. Telif hakkının zorunlu, müzakere edilemez hükümleri bundan etkilenmeyecektir.

6.5. Yazılımı yalnızca Luxeva ürün ve hizmetlerine erişmek veya bunları kullanmak amacıyla kullanabilirsiniz.

6.6. Yukarıdaki hükümler, ayrı bir anlaşmanın konusu olmadıkça, Luxeva tarafından size sağlanan yazılımın tüm güncellemeleri / yükseltmeleri ve program ekleri için de geçerli olacaktır.

 

 1. Üçüncü Taraflarca Sağlanan Ürün veya Hizmetler

Lütfen Luxeva ürünlerinin veya hizmetlerinin üçüncü tarafların ürün veya hizmetlerine erişebileceğini unutmayın. Bu durumda, bu sözleşmenin şartlarına uymanıza ek olarak, söz konusu üçüncü tarafın ürün veya hizmet sözleşmesine de uymalısınız. Luxeva ve üçüncü şahıslar, yasa ve anlaşmalar kapsamında ortaya çıkabilecek her türlü ihtilaftan ayrı ayrı sorumludur.

 

 1. Hizmetin Değiştirilmesi, Askıya Alınması, Sonlandırılması

8.1. Luxeva, ürün ve hizmetlerde değişiklik yapabilir, hizmetleri engelleyebilir veya sonlandırabilir.

8.2. Luxeva’nın kendi iş stratejisini belirleme hakkına sahip olduğunu anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Bir birleşme, bölünme, varlıkların devralınması veya devri durumunda, Luxeva ilgili varlıkları bu hizmetin bir parçası olarak üçüncü bir tarafa devredebilir; Luxeva, varlıklarından herhangi birinin veya tamamının birleşmesi, edinimi veya satışı ile ilgiliyse, kişisel verilerinizin sahipliği ve kullanımındaki tüm değişiklikleri ve kişisel verilerinizle ilgili olarak verebileceğiniz kararları size açıkça sunacaktır. Verilerinizi verin ve önceden onayınızı alın. Ayrıca kişisel bilgilerinize sahip olan yeni şirketlerin ve / veya kuruluşların sözleşmeler vb. ile bu politikaya bağlı kalmasını da talep ediyoruz. Aksi takdirde, şirket ve/veya kuruluşun açık onayınızı almasını da talep edeceğiz.

8.3. Aşağıdaki durumlardan biri meydana gelirse, Luxeva hizmet sunumunu askıya alma veya sonlandırma hakkını saklı tutar:

– Önceden uyarılmanıza rağmen ilgili yasa ve yönetmelikleri veya bu sözleşmeyi ihlal etmeye devam ettirmek.

– Yetkili makamların yasal gerekliliklerine veya zorunlu gerekliliklerine uymamak.

8.4. Luxeva ürün ve hizmetlerinde sakladığınız verileri kendiniz yedeklemelisiniz. Hizmetiniz feshedilirse, Luxeva sizi hizmetin sonlandırılmasından en az 90 gün önce sistem bildirimi veya e-posta yoluyla bilgilendirecektir. Hizmetin sona ermesi üzerine Luxeva, yasalar ve yönetmeliklerde aksi belirtilmedikçe verilerinizi sunucudan kalıcı olarak silebilir. Hizmetin sona ermesi üzerine Luxeva, verileri size iade etmek zorunda değildir.

 

 1. Yüksek Şiddetli / İşbirliği Destekleri

9.1. Luxeva ürün ve hizmetlerinin mevcut teknolojiler ve koşullarda en son teknolojiye uygun olarak sağlandığını anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Luxeva, hizmetlerin sürekliliğini ve güvenliğini sağlayan hizmetleri size sunmak için elinden geleni yapacaktır. Bununla birlikte, Luxeva’nın hiçbir zaman öngöremediği ve önleyemediği, virüsler,  bilgisayar korsanları, sistem dengesizliği, üçüncü taraf hizmet kusurları, devlet önlemleri vb.  yasal, teknik ve diğer riskler nedeniyle, hizmetin askıya alınması, veri kaybı ve diğer kayıplarla sonuçlanabilir. Bu durumlardan Luxeva sorumlu olmayacaktır. Geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, aşağıdaki nedenlerden kaynaklandığı takdirde hizmetlerin askıya alınmasından veya engellenmesinden Luxeva sorumlu değildir:

– Bilgisayar virüsleri, truva atları veya diğer kötü amaçlı programların etkisi altındaki hasar, hacker saldırıları;

– Sizin tarafınızdan kötü işlemler;

– Sel, deprem, salgın hastalık ve fırtına gibi doğal afetler ile grevler, savaşlar, isyanlar ve hükümet eylemleri gibi sosyal olaylar;

– Luxeva ürünlerini, hizmetlerini veya web sitelerini Luxeva tarafından izin verilmeyen bir şekilde kullanmak;

– Luxeva’nın kontrol edemediği veya tahmin edemediği diğer durumlar.

 

9.2. Luxeva ürünlerini ve hizmetlerini kullanırken, bunların kullanımı için gerekli özen yükümlülüğüne uymalısınız. Özellikle, yazılımımızı kullanırken, lütfen yazılımla üretilen sonuçları kullanmadan önce uygun ölçüde kontrol edin.

Kaybolması durumunda geri yüklenebilmesini sağlamak için verilerinizi düzenli olarak yedekleyin.

 

 1. Garanti / Sorumluluk

10.1. Aşağıdaki hüküm, ispat yükünü kullanıcının aleyhine değiştirmez.

10.2. Bu genel hüküm ve koşullarda aksi belirtilmedikçe, yasal dayanaktan bağımsız olarak, özellikle sözleşmeden doğan yükümlülük ve haksız fiilden kaynaklanan görevlerin ihlali nedeniyle müşteri tarafından tazminat talepleri hariç tutulur.

10.3. Bu durum, sorumluluğun aşağıdaki şekilde üstlendiği durumlarda geçerli olmayacaktır:

(a) Ürün Sorumluluk Yasası uyarınca,

(b) Kötü niyet olması durumunda,

(c) Maliklerin, yasal temsilcilerin veya yöneticilerin ağır ihmali durumunda,

(d) Dolandırıcılık niyetinin olması durumunda,

(e) Varsayılan bir garantiye uyulmaması durumunda,

(f) Yaşama, herhangi bir uzva veya sağlığa kusurlu yaralanma nedeniyle,

(g) Temel sözleşme yükümlülüklerinin kusurlu ihlali nedeniyle.

Maddi sözleşmeden doğan yükümlülükler, sözleşmenin içeriğine ve amacına göre müşterinin sözleşmeye dayalı yasal konumlarını koruyan yükümlülüklerdir. Maddi sözleşme yükümlülükleri, aynı zamanda, sözleşmenin uygun şekilde yürütülmesi için yerine getirilmesi gereken ve müşterinin düzenli olarak güvenebileceği yükümlülüklerdir. Bununla birlikte, temel sözleşme yükümlülüklerinin ihlali nedeniyle tazminat talebi, yukarıda belirtilen durumların dışında, sözleşme için normal bir zararla sınırlıdır.

10.4. Luxeva, ilgili malzeme kusurunu veya mülkiyet kusurunu hileli bir şekilde gizlemesi durumunda, yasal nedene bakılmaksızın, yalnızca ücretsiz sağlanan yazılımın maddi kusurlarından ve mülkiyet kusurlarından sorumlu olacaktır. Aksi takdirde Luxeva, yalnızca kasıtlı veya ağır ihmal sonucu kötü niyet durumunda, yazılımın ücretsiz olarak sağlanması nedeniyle meydana gelen zararların tazmini için sorumlu olacaktır. Ürün Sorumluluğu Yasası kapsamındaki talepler etkilenmeden kalacaktır.

10.5. Hasarlara ilişkin sorumluluğumuz hariç tutulduğu veya sınırlı olduğu ölçüde, çalışanlarımızın, işçilerimizin, personelimizin, temsilcilerimizin ve vekil temsilcilerimizin kişisel zararları için de geçerli olacaktır.

10.6. Yukarıdaki anlamda “tazminat talepleri” terimi aynı zamanda beyhude masrafların geri ödenmesi taleplerini de içermektedir.

10.7. Ürünü kullanım esnasında, ürün görüş açınızda değilse ve uygulama üzerinden ürünü görmeden kontrol ediyorsanız bu durumda tüm sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.

 

 1. Devir

Luxeva’nın önceden yazılı onayı olmadan bu sözleşmeyi ve buradaki herhangi bir hakkı veya yükümlülüğü devredemez veya başka şekilde kullanamazsınız. Bu sözleşme, sınırlama olmaksızın Luxeva tarafından devredilebilir. Bu sözleşme, herhangi bir yetkili vekil için bağlayıcı olacaktır.

 

 1. Bildirim ve Teslimat

Bu sözleşme kapsamındaki tüm iletişimler, önemli sayfa duyuruları, e-postalar veya periyodik postalar vb. yoluyla yapılabilir; bu tür iletişimler sevk tarihinde teslim edilmiş sayılacaktır.

 

 1. Diğer Hükümler

13.1. Federal Almanya Cumhuriyeti hukuku, aşağıdaki durumlarda Uluslararası Mal Satış Sözleşmelerine İlişkin BM Sözleşmesinin hariç tutulması için geçerli olacaktır.

– mutat meskeninizin Almanya’da olması,

veya

– mutat meskeninizin Avrupa Birliği üyesi olmayan bir devlette olması.

Avrupa Birliğine üye bir ülkede mutat ikametgahınızın olması durumunda, mutat ikametinizin bulunduğu eyaletin zorunlu hükümleri etkilenmeden kalacağı için Alman hukukunun uygulanabilirliği de geçerli olacaktır.

13.2. Sözleşmenin imzalandığı tarihte Almanya’da ikamet ettiyseniz veya mutat olarak ikamet ettiyseniz ve davayı başlattığımız sırada Almanya dışına taşındıysanız veya o sırada ikametgahınız veya mutat meskeniniz bilinmiyorsa, tüm anlaşmazlıklar için yargı yeri Şirketimizin Berlin’deki kayıtlı ofisi olur.

13.3. Dikkatinizi, olağan yasal işlemlere ek olarak, uyuşmazlıkların 524/2013 sayılı Tüzük (AB) uyarınca mahkeme dışında çözme seçeneğine de sahip olduğunuz gerçeğine çekiyoruz. Ayrıntılar 524/2013 sayılı Yönetmelikte (AB) ve “http://ec.europa.eu/ users / odr” internet adresinde bulunabilir. Bir tüketici tahkim kurulu huzurunda çevrimiçi bir anlaşmazlık çözüm prosedürüne katılmak zorunda değiliz.

13.4. Bu sözleşmenin münferit hükümlerinin geçersiz olması durumunda, sözleşmenin geri kalanı etkilenmeyecektir.