Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

  1. Uygulama operatörü

Uygulamanın sağlayıcısı / operatörü, servis sağlayıcı ve sorumlu kuruluşu Luxeva’dır.

E-posta: [email protected]

Telefon: +90 2124710203

 

  1. Kişisel veriler nedir?

“Kişisel veriler”, yasalarca “kimliği belirli veya belirlenebilir bir kişinin kişisel veya maddi koşullarına ilişkin bilgiler” olarak tanımlanır. Örneğin ad, adres, e-posta adresi gibi ayrıntıları veya belirli bir gerçek kişiye kadar izlenebilecek diğer ayrıntıları içerir.

 

  1. Kişisel verilerin türü ve kullanımı

3.1. Toplanan veri türleri

Kişisel veriler, kullanıcı tarafından serbestçe kullanılabilir hale getirilir veya kullanım verileri durumunda olduğu gibi, uygulama kullanılırken otomatik olarak toplanır. Uygulamanın kullanımı veya üçüncü şahıslar için gerekli olan kişisel veri türleri arasında e-posta adresi, adı soyadı, profil resmi, kullanım verileri, teknik müşteri desteği için benzersiz cihaz tanımlama, donanım yazılımı sürümü, donanım modeli ve zaman yer alır. Sağlanan veriler herhangi bir sebep göstermeksizin herhangi bir zamanda kullanılabilir. Kullanıcı, iptal durumunda bu uygulamanın uygun işlevlerinin bozulabileceğini bilmelidir.

3.2. Kişisel verilerin işlenme süresinin araştırmasının amacı

Toplanan veriler, uygulama hizmetlerinin sağlanmasının yanı sıra kullanıcı hesabının oluşturulması, kullanıcıyla iletişim kurulması, kişisel verilere erişim için cihaz yetkilendirmeleri, harici sosyal ağlarla etkileşim, altyapı izleme, analiz ve iletişim yönetimi gibi diğer amaçlar için veri ve mesaj gönderiminde kullanılır. Gerekli veriler sağlanmadıysa, uygulama hizmetlerinin sağlanması garanti edilemez. Uygulamayı kullanmak için kişisel bir kullanıcı hesabı oluşturulması gerekir. Kullanıcı hesabını e-posta adresinizle oluşturmanız mümkündür. Kullanıcı hesabını e-posta adresinizle oluştururken, ek olarak adınız, soyadınız ve gönüllü olarak seçilen bir şifre ile oluşturabilirsiniz. Uygulama aracılığıyla kontrol edilebilmesi için uygulamaya uygun bir i-fi çipi ile ilişkili verileri görüntülemek mümkündür. Luxeva ürünlerine bağlı olarak Wi-fi eklemek mümkündür. Ayrıca Luxeva ürününün yerleşik sensörleri kullanılarak ölçtüğü sıcaklık, zamanlayıcı vb. parametreleri kontrol etmek de mümkündür. Kullanıcı, Luxeva ürününü serbest bırakmak için erişim haklarını kontrol edebilir. Ayrıca Luxeva ürünlerinin faaliyetlerini uzaktan kontrol edebilmeleri veya izleyebilmeleri için diğer, halihazırda doğrulanmış kullanıcılara tüm beslenen cihazları merkez üzerinden sağlayabilir. Ayrıca, uygulamayı kullandığınızda aldığınız uygulama içi bildirimleri de gönderebiliriz. Veriler, istediğiniz zaman silebileceğiniz kullanıcı hesabınızın varlığı süresince saklanır. Verileriniz daha sonra yalnızca yasaların gerektirdiği süre boyunca (örneğin ticari veya vergi yasasına göre saklama süreleri) veya uygulamamızın hizmetlerinin sağlanması için saklanacaktır. Bu sürenin sona ermesinden sonra, sözleşmenin yerine getirilmesi veya başlatılması için (artık gerekli değilse) ilgili veriler rutin olarak silinecektir.

ve / veya bizim tarafımızdan, daha fazla depolamaya ilişkin haklı bir işlem devam etmez ve / veya bunun ötesinde kullanım için yetkiniz kalmaz.

Uygulamamızın hizmetlerini kullanmak için verilerin sizin tarafınızdan sağlanması gereklidir. Uygulamamızın hizmetlerinin istenilen işlevselliğe bağlı olarak, kullanıcının verileri sağlamakta serbest olduğu ek veri bilgileri olabilir.

3.3. Kişisel verilerinizin ve yasal dayanağınızın işlenmesi

Kişisel verilerinizi aşağıdaki gibi işleyebiliriz:

– Uygulama hizmetlerinin sağlanması için (Madde 6 para. 1 lit. b DSGVO);

– Müşteriyle iletişime geçmek için (Madde 6 paragraf 1 litre b DSGVO);

– Kullanıcı hesabınızı oluşturmak ve yönetmek için (Madde 6 para. 1 lit. b DSGVO);

– Kişisel verilere erişimle cihaz yetkisi için (Madde 6 paragraf 1 bir DSGVO yaktı);

– Harici sosyal ağlarla etkileşim için (bkz. 3.2 Kullanıcı kimliğinin doğrulanması)

– Altyapı izleme hakkında (Madde 6 para. 1 lit.b, lit. f. DSGVO)

– Analiz (Madde 6 para. 1 lit.b, lit f. DSGVO)

– Resmi bilgi taleplerine uymak için (Madde 6 para. 1 litre c DSGVO)

 

  1. Üçüncü şahıslara veri aktarımı

Kişisel verilerinizin üçüncü bir şahsa veri aktarımı, yalnızca açık rızanız varsa gerçekleşir.

– Yasal bir zorunluluk verilerinizin aktarılmasını gerekli kıldığı ölçüde (örn. resmi bir bilgi talebi);

– Sözleşme işleme amacı için gerekli olduğu ölçüde (sözde işlev transferi);

– Sipariş veri işleme ilişkisi yoluyla bir hizmeti gerçekleştirmek için üçüncü bir taraf kullandığımız ölçüde (sözde sipariş işleme).

Bu, uygulamanın çalıştırılması veya teknik hizmetler için yapılabilir. Verilerinizin yasal olarak işlenmesinden sorumlu olduğumuz, dolayısıyla hiçbir veri iletiminin mevcut olmadığı burada açıkça belirtilmelidir.

 


  1. Veri güvenliği

Luxeva, kişisel verileri, güvenli ve özellikle yetkisiz kişiler tarafından erişilemez olacak şekilde tüm uygun teknik ve organizasyonel önlemleri alarak her zaman işlemeye çalışır. Bu bağlamda, e-posta ile iletişim kurarken tam veri güvenliğinin garanti edilemeyeceğini açıkça belirtiyoruz. Kullanıcı verilerini yanlışlıkla veya kasıtlı hile, kayıp, imha veya yetkisiz kişilerin erişimine karşı en iyi şekilde korumak için, teknik gelişmelere göre sürekli olarak optimize edilen uygun teknik ve organizasyonel güvenlik önlemlerini kullanıyoruz.

 

  1. Kişisel verilerinizle ilgili haklarınız

Tarafımızca saklanan kişisel verilerinizle ilgili olarak, ilgili standartların ilgili koşulları altında bize karşı aşağıdaki hakları ileri sürebilirsiniz:

– Gelecek için geçerli olmak üzere herhangi bir zamanda verilerin işlenmesine yönelik onayınızı iptal etme hakkına sahipsiniz (Madde 7 paragraf 3 DSGVO).

– Sizin hakkınızda sakladığımız kişisel veriler hakkında istediğiniz zaman bilgi talep etme hakkına sahipsiniz (Madde 15 DSGVO).

– Verilerinizi düzeltme veya silme hakkına sahipsiniz (Madde 16, 17 DSGVO).

– Kabul edilemez veri işleme nedeniyle verilerinizin işlenmesinin kısıtlanmasını talep etme hakkına sahipsiniz (Madde 18 DSGVO).

– Veriler düzeltilmiş, silinmiş veya kısıtlanmışsa, kişisel verilerinizin açıklandığı tüm alıcıları bilgilendirme hakkına sahipsiniz (Madde 19 DSGVO).

– Tarafımızdan toplanan verileri, sözleşme çerçevesinde veya rıza yoluyla yapılandırılmış bir biçimde alma hakkına ve teknik olarak mümkün olduğunca talebiniz üzerine bu verilerin üçüncü şahıslara aktarılmasını sağlama hakkına sahipsiniz (Madde 20 DSGVO).

– Bazı durumlarda kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkına sahipsiniz (Madde 21 DSGVO).

Kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi veya kullanılması, verilerin bilgi verilmesi, düzeltilmesi, engellenmesi veya silinmesinin yanı sıra verilen herhangi bir rızanın iptali veya belirli bir veri kullanımına itiraz için herhangi bir sorunuz varsa, lütfen şirketimizle iletişime geçin.

E-posta yoluyla: [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz. Sorularınız mümkün olduğu kadar erken ve genellikle bir ay içinde yanıtlanacaktır.